שר הביטחון לשעבר, משה יעלון, הכריז בכנס ירושלים: "יעלון: "גורמים בממשלה הכריזו מלחמה על התקשורת והעליון" ואף טעו כי קיימת סכנה שהדמוקרטיה תיפגע בעקבות כך.

היום (ג') בוועידת ישראל לרפואה אשר התקיימה בבנייני האומה בירושלים, במהלך נאום אמר יעלון: "כשגורמים בממשלת ישראל הכריזו מלחמה על התקשורת, על בית המשפט העליון ושופטי ישראל ועל הפקידות הציבורית - יש סכנה שהדמוקרטיה הישראלית תיפגע". הוא הוסיף: "נגד הדבר הזה עלינו להיאבק. אנשי ימין ואנשי שמאל, כולם. זה בנפשנו".

 

במהלך נאומו של שר הביטחון לשעבר, אשר הוחלף על-ידי יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, לאחר שהתפטר מכיסא שר הביטחון לפני כשלושה חודשים, הטיח יעלון ביקורת על המנהיגות השוררת בישראל. כך אמר: "מנהיגות לאומית נדרשת שלא לקרוע את חלקי האוכלוסייה השונים, המגזרים, הדתות והעדות".

 

בין היתר התייחס במהלך הנאום לנושא סוגיית שחרורו המוקדם של החייל היורה אלאור אזריה ובדיון על שחרורו המוקדם של הנשיא קצב וזה תוך די שקצב מרצה את עונשו בגין ההטרדות המיניות שיוחסו לו ואף הואשם בהם בבית המשפט העליון. יעלון התייחס להחלטתו של שר הביטחון המכהן ליברמן לאסור על חיילי צה"ל להתנדב עם ילדים מבקשי מקלט, ואמר כי היה מצפה שיעסוק בדברים אחרים. "בוודאי שלא הייתי מצפה לראות כותרות ותרגילי מנהיגות של הרמטכ"ל בתקשורת", אמר יעלון. על-פי כתבתה של אל שלו מ-walla.

השאר תגובה