בפגישה עם עיתונאים חרדים, נתניהו מתייחס למתקפה החריפה של ראש הממשלה לשעבר, אהוד ברק ואף קרא לברק לחשוף את טענותיו בוועדת חוץ ובטחון. 

 על-פי האת וואלה: היום, שלישי, ראש ממשלת ישראל, בנימין נתניהו, התייחס לדבריו החריפים בשבוע שעבר, של ראש הממשלה ושר הביטחון לשעבר, אהוד ברק, בכנס של "דרכנו": בה נכחו כתבים מכלי התקשורת החרדים, כאשר נשאל על הטענות שהועלו ע"י ברק בשבוע שעבר: "ברק יכול לכשכש בזנב ולבנות את הקאמבק", כך אמר נתניהו.

 

שבוע שעבר, אהוד ברק היה נוכח בפאנל פוליטי של תנועת "דרכנו" בראשון לציון. בנאומו תקף בחריפות את ההתנהלות הביטחונית-מדינית של ראש הממשלה הנוכחי, נתניהו, מול ידידת המדינה, ארצות הברית, והדגיש את המשא ומתן בנושא הסכם הסיוע הביטחוני לישראל, לעשר שנים הקרובות.

 

ברק, בשבוע שעבר

 

"מחיר כבד יש גם להתרחשות נוספת, שגם בה, שוב, צירוף מדאיג של חוסר יכולת לשפוט אינטרסי ביטחון עמוקים ואת סדר העדיפויות שהם מכתיבים". לדבריו, אלה הובילו "לחשיפה מטרידה ביותר של ישראל מול אתגר ביטחוני מרכזי", אמר ברק וסירב לפרט באיזו התרחשות מדובר, מה שהוביל לרצף ספקולציות והערכות למה התכוון.

 

הפגישה עם העיתונאים החרדים נמשכה יותר מחמש שעות, ובמהלכן נתניהו התייחס גם לסוגיית היחסים עם התנועה הרפורמית, המעיבה על היחסים עם יהדות ארצות הברית. לדברי אחד הנוכחים בפגישה, נתניהו אמר ש"החרדים חייבים להתגמש" בסוגיית ההכרה בזרמים אחרים ביהדות, והזהיר כי "אם לא יתגמשו, בסוף בג"ץ יפסוק נגדם".

השאר תגובה