בעולם

מתקפת טרור בלונדון, 6 הרוגים ו-30 פצועים בפיגוע משולב

מסחרית פגעה בהולכי רגל בגשר לונדון, ושלושת נוסעיה דקרו עוברים ושבים. בהמשך, הם דקרו מבלים במתחם אוכל סמוך ונורו למוות. מיי תכנס דיון חירום, חמישה ימים לפני הבחירות ושבועיים לאחר הפיגוע במנצ'סטר. בינתיים, אף ארגון לא קיבל אחריות.

לקוראיה הצפונית יש טילים בין-יבשתיים שיכולים לכסות את ארה"ב

המצעד הצבאי שנערך הלילה (שבת) בפיונגיאנג חשף "הפתעות אסטרטגיות עם מסר ברור" - כך אמר טל ענבר, ראש המרכז לחקר החלל ומומחה הטילים במכון פישר. לדבריו, המסר הוא כי "מי שפקפק ביכולות של המדינה להחזיק טילים בין-יבשתיים, שיכולים לכסות את שטח ארצות הברית, שיחשוב שנית".

אסד מחזיק במאות טונות של נשק כימי

זאהר אל-סאקאת, ראש הלוחמה הכימית בדיוויזיה החמישית של הצבא הסורי, לפני שערק לפני 4 שנים, טוען כי רק אסד יכול לתת את ההוראה להשתמש בנשק כימי. לדבריו "אסד מחזיק במאות טונות של נשק כימי".

רגע הפגיעה של "אם כל הפצצות"

אמש הטילה ארה"ב את הנשק הקונבנציונלי העוצמתי ביותר על מנהרה של ארגון דאע"ש במדינה. כעת מתפרסם תיעוד של התקיפה שבה נראה הטיל פוגע במדויק במעוז של הארגון וגורם לפטריית עשן גדולה במיוחד.

רוסיה צריכה לבחור: אסד איראן וחיזבאללה או אנחנו

רקס טילרסון, מזכיר המדינה של ארה"ב, קרא למוסקווה לנתק את הקשר עם הנשיא הסורי ואיום כי יסכימו לשימוש נוסף בנשק כימי. שר החוץ הצרפתי: "שרוסיה תפסיק עם הצביעות". אסד, איראן וחיזבאללה או ארצות הברית - במי תבחר רוסיה?

שטוקהולם: משאית דהרה לעבר קונים

חשד לפיגוע בבירת שבדיה: משאית דרסה עוברי אורח ברחוב הקניות המרכזי ביותר בשטוקהולם ואז התנגשה בחנות כלבו. לפחות שניים נהרגו, עוד רבים נפצעו. דיווח: נשמעו יריות. עדי ראייה: "המשאית הגיעה לפתע משום-מקום ודהרה באזור להולכי רגל בלבד. אנשים נדרסו, ברחנו הכי מהר שיכולנו. זה כאוס מוחלט".

ארה"ב: "כמה ילדים עוד צריכים למות כדי שלרוסיה יהיה אכפת?"

מועצת הביטחון התכנסה לדיון חירום בטבח הכימי באידליב ושגרירת ארה"ב הציגה תמונות של ילדים שנפגעו: "זה שפל חדש אפילו עבור אסד, אנחנו לא יכולים להתעלם מהאחריות לפעול". טראמפ: "המתקפה - עלבון לאנושות".

רעידת אדמה באיטליה: עשרות הרוגים ונעדרים

הלילה, יום רביעי, רעש אדמה חזק, יותר מזה שהוערך, פקד באיטליה והביא אתו נזק רב, הרוגים ופצועים ויותר מ-100 בני אדם נעדרים. ראש העיר: "חצי מהעיירה נמחקה".

דאע"ש מגביר את השימוש בילדים

יום אחרי הפיגוע בטורקיה, שבוצע גם כן על ידי נער, נעצר בכירכוכ בן 12 שהתכוון להתפוצץ מחוץ למסגד שיעי. דאע"ש מגביר את הפיגועים המבוצעים על-ידי ילדים.

ההסתבכות של בכיר הקמפיין של טראמפ

סוכנות AP מדווחת: מנהל הקמפיין של טראמפ ב-2012 שימש צינור להעברת 2.2 מיליון דולר ממפלגת השלטון הפרו-רוסית באוקראינה ללוביסטים בוושינגטון. זה כחלק מניסיון אוקראיני להשפיע על מדיניות ארה"ב.