סוכנות AP מדווחת: מנהל הקמפיין של טראמפ ב-2012 שימש צינור להעברת 2.2 מיליון דולר ממפלגת השלטון הפרו-רוסית באוקראינה ללוביסטים בוושינגטון. זה כחלק מניסיון אוקראיני להשפיע על מדיניות ארה"ב.

סוכנות הידיעות AP דיווחה היום מפי מקורות שפול מנפורט, מנהל קמפיין של מועמד לנשיאות ארצות הברית, דונלד טראמפ, שימש כצינות להעברת סכום של 2.2 מיליון דולר בשנת 2002. הסכום הסכום המדובר הועבר ממפלגת השלטון הפרו רוסית באוקראינה לארגונים לוביסטיים בוושינטון. צעד זה נעשה בדרך שטשטשה את הניסיונות של המפלגה האוקראינית להתערב במדיניות החוץ של ארצות-הברית.

 

לאחרונה, מוטחות ביקורות רבות כנגד טראמפ, עקב תמיכתו ברוסיה ובנשיאה, ולדימיר פוטין. טראמפ מנסה לשכנע את הציבור האמריקאי ביתרונות של חיבור ושיתוף פעולה בין ארצות הברית לרוסיה.

 

5183258099488640360no[1].jpg

  ינוקוביץ' וחברו הטוב פוטין. (צילום: EPA)

 

מנפורט ושותפו העסקי - ריק גייטס, בר בשנת 2012 שמשו כיוצעים למפלגתו של נשיא אוקראינה, ויקטור ינוקוביץ'. על-פי הדיווחים ב-AP סייעו בהעברת 2.2 מיליון דולר מ"המרכז האירופי לאוקראינה מודרנית", עמותה ללא מטרות רווח, שפעלה למען מפלגתו של ינוקוביץ', לשני ארגונים לוביסטיים בוושינטון שקידמו עמדות שהיו באותו קנה עם אלה של ממשלת אוקראינה הפרו-רוסית, אשר הודחה במהפכה העממית בחודש בפבואר 2012.

 

החוק האמריקני הפדרלי אומר: וביסטים חייבים להצהיר בפני משרד המשפטים אם הם מייצגים מנהיגים של מדינות זרות או את המפלגות שלהם, ונדרשים לספק דוחות מפורטים על פעילויותיהם. הפרה של חוק זה נחשבת לעבירה פלילית חמורה שהעונש עליה הוא עד 5 שנות מאסר וקנס של 250 אלף דולר.

 

72064430100071640360no[1].jpg

 קליטן קונוויי, הסוקרת מונתה למנהלת החדשה של הקמפיין. (צילום: AP)

 

והיום? עם בניית צוות חדש בצמרת הקמפיין מקווה טראמפ להפוך את הקערה על פיה ולצבור את כל הנקודות שהפסיד בתקופה האחרונה - משימה קשה במיוחד לאור הזמן הקצר שנותר לו עד הבחירות לנשיאות ארה"ב. כך סיכמה את המצב כתבת Ynet בוושינטון, אורלי אזולאי.

השאר תגובה